Budowa autostrady S-7 w Gdańsku

Harmonogram budowy

Harmonogram budowy S-7 Gdansk - Elblag

Harmonogram budowy S-7 Gdańsk - Elbląg

Powstaje S-7 Gdańsk - Elbląg

Niedawno poznaliśmy harmonogram budowy S-7 Gdańsk – Elbląg w ramach, której ma powstać 40-kilometrowy odcinek na Żuławach, a także dwa duże mosty ekspresowe na Nogacie i Wiśle. Budzącym kontrowersje tematem są wysokie koszty inwestycji, droga została podzielona na dwie 20-kilometrowe części. Pierwszą z nich, z Koszwał do Nowego Dworu Gdańskiego, buduje pochodząca z Czech firma Metrostav za cenię 1,642 mld zł co w przeliczeniu na kilometr daje ok. 82 mln zł. Drugą część, rozpoczynającą się w Nowym Dworze Gdańskim, a kończącą się w Kazimierzowie w okolicy Elbląga, buduje Budimex. W przypadku tej części całkowity koszt to 1,576 mld zł, czyli 79 mln zł za kilometr S-7. Tak wysokie koszty związane są z trudnym środowiskiem, w którym powstaje trasa ekspresowa.

Harmonogram budowy s-7 Gdańsk - Elbląg

Harmonogram budowy S-7 Gdańsk - Elbląg przedstawia się w następujący sposób: budowa odcinku od Koszwał do Kazimierzowa ma się rozpocząć w 2015 roku, a pozostałe fragmenty trasy mają zostać ukończone dwa lata później. Dalsza część trasy S-7, prowadząca z Elblągu do Warszawy ma być w pełni gotowa w 2021 roku z podziałem na odcinki kończone w latach 2016, 2019, 2020 i 2021.

Zmiany dla kierowców na trasie S-7

Odświeżona wersja trasy umożliwi o wiele szybszą podróż z Gdańska do Elbląga, a w dalszej perspektywy również do Warszawy. Jednak do tego czasu kierowcy muszą wykazać się większą cierpliwością i uważnością na drodze w związku z licznymi objazdami oraz mniejszą przepustowością drogi, czy okazjonalnym ruchem wahadłowym.