Budowa autostrady S-7 w Gdańsku

Organizacja ruchu - S7

organizacja ruchu s7 gdansk - elblag

Organizacja ruchu S7 Gdańsk - Elbląg

Droga ekspresowa S7

Po wielu latach oczekiwań, kierowcy poruszający się na trasie Gdańsk - Elbląg, mogą nareszcie poruszać się po nowoczesnej, dwujezdniowej drodze ekspresowej z wydzielonym pasem awaryjnego postoju. Na trasie znajdują się dwa węzły drogowe: Cedry Małe oraz Dworek. Powstało 18 mostów, w tym dwa zupełnie nowe na Wiśle, 9 przejść dla małych i dużych zwierząt, ekrany akustyczne. Przygotowane są również miejsca pod lokalizację Miejsca Obsługi Podróżnych - Mała Holandia w miejscowościach Stegna i Mirówko w gminie Nowy Dwór Gdański.

Cała inwestycja wiązała się także z budową dróg dojazdowych, dróg serwisowych, ciągów pieszych i dla rowerzystów, budową kanału technologicznego dla usług szerokopasmowych oraz informacji drogowej, zasadzeniem zieleni krajobrazowej i izolacyjnej. Powstał system preselekcji samochodów przeciążonych a także system oczyszczający wody opadowe z jezdni. Stworzony został również obwód utrzymania drogi ekspresowej - Dworek.

Trasa S7 ma w przyszłości połączyć Gdańsk z Warszawą i dalej Krakowem i ciągnąć się aż do miejscowości Rabka Zdrój. W związku z jej budową, co jakiś czas niestety, trzeba liczyć się, że zmianie ulegnie organizacja ruchu S7 Gdańsk - Elbląg, jednak postęp prac na tyle szybko postępuje, że nie przysparza to kierowcom wielu problemów.

Przetarg na budowę blisko 40 kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S7 na trasie od południowej obwodnicy Gdańska do obwodnicy Elbląga miał miejsce w 2014 roku, a już po kilku latach możemy nim swobodnie jeździć.